deserki dla niemowląt ranking 2019

Deserki dla niemowląt – ranking 2021

Po raz kolejny zrobiłam dla Was zestawienie słoiczków dla niemowląt. Tym razem pod lupę wzięłam deserki owocowe. Poprzednie porównanie składu słoiczków z obiadami i zupami możesz zobaczyć TUTAJ. Tworząc poniższe zestawienie brałam pod uwagę jedynie składniki użyte do wyprodukowania dania.

 

Oznaczenia:

deserki z dodanym cukrem lub duża ilością soków zamiast owoców (dlaczego niemowlę powinno spożywać całe owoce, a nie soki, możesz poczytać w artykule: Soki dla niemowląt. Od kiedy można podawać soki?), dodanej wody oraz skrobi ryżowej i innych niepotrzebnych dodatków

– produkty, które tylko w niewielkiej części zawierają soki zamiast owoców.

– oznacza, że skład jest w porządku.

 

Wybierając deserki dla niemowląt z owocami, zwracaj uwagę, czy faktycznie słoiczek = 100% owoców. Nie zaskoczę Cię pewnie pisząc, że niektórzy producenci „oszukują” dodając zamiast owoców sok, cukier i do tego jeszcze wypełniacze typu: skrobia ryżowa, kukurydziana, mąka, czy grysik.

Deserki dla niemowląt – ranking 2021

Babydream

Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Deserki owocowe marki Babydream z pojedynczymi owocami można brać w ciemno. Natomiast te z dodatkami typu musli, sucharki, twarożek, jogurt itd. zazwyczaj zawierają niewiele owoców, a w zamian za nie są soki z koncentratu.

Hipp

Deserki hipp
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Tak jak w poprzednim przypadku, deserki Hipp z pojedynczymi smakami są ok. Jednak w bardziej złożonych deserkach tej firmy znajdziemy: zagęszczone soki, skrobię ryżową, kukurydzianą, czy grysik.

Bobovita

Deserki bobovita
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

W deserkach Bobovity obowiązuje ta sama zasada – im mniej skomplikowany skład, tym mniej niepotrzebnych dodatków. W większości deserków tego producenta niestety także znajdziemy zagęszczone soki i mąkę ryżową.

Bobovita Bio

Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Deserki Bobovita Bio mają bardzo ładny skład, nie ma do czego się przyczepić 🙂

Gerber

Deserki gerber
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Deserki marki Gerber z pojedynczymi owocami mają świetny skład, czyli 100% owoców. Jednak w tych bardziej złożonych np. Gruszki, jabłka z jogurtem i musli, głównym składnikiem zamiast owoców, jest sok owocowy.

Gerber Organic

Deserki gerber ORGANIC
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Do deserków marki Gerber Organic nie mam żadnych zarzutów. Świetny, prosty skład.

Holle

Deserki holle
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Deserki marki Holle to niestety wielka porażka. W każdym słoiczku znajdziemy tylko niewielki procent owoców, a reszta to zagęszczone soki i skrobia ryżowa.

Lupilu

Aby powiększyć, kliknij w obrazek
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Słoiczki z owocowymi deserami marki Lupilu w większości mają bardzo dobry skład (duży udział owoców). Natomiast deserki mleczne jako główny składnik mają mleko krowie odtłuszczone – niemowlak powinien otrzymywać produkty mleczne pełnotłuste.

Humana

Deserki humana
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Deserki marki Humana z pojedynczymi owocami mają bardzo dobry skład. Natomiast te z większą ilością składników, zazwyczaj zamiast owoców w dużej mierze zawierają soki.

Bebiprima

Deserki Bebiprima
Aby powiększyć, kliknij w obrazek

Deserki marki Bebiprima w tym zestawieniu nie wypadły najlepiej. Prawie wszystkie zamiast owoców mają w swoim składzie soki, a niektóre z nich dodatkowo są jeszcze dosładzane cukrem.

Jak świadomie wybierać słoiczki dla niemowląt?

Jeśli zdecydowałaś się karmić dziecko gotowymi daniami dla niemowląt, pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach:

 • zacznij rozszerzać dietę około 6 miesiąca, kiedy zaobserwujesz, że dziecko jest na to gotowe – nie sugeruj się cyfrą na opakowaniu (od 4, 5, 6…. miesiąca)
 • zawsze sprawdzaj na etykiecie skład kupowanych produktów, nie wierz w to, co jest napisane z przodu etykiety
 • w składzie unikaj: soli, cukru, soków owocowych, zbędnych wypełniaczy typu: skrobia, mąka, ryż
 • kupuj dania o różnej konsystencji (nie tylko gładkie przeciery) oraz proponuj także domowe jedzenie w bezpiecznych kawałkach,
 • jeśli słoiczek warzywny, czy owocowy nie zawiera tłuszczu – dodaj kilka kropli dobrej  jakości oleju – więcej o wyborze dobrego tłuszczu dla niemowlaka możesz przeczytać TUTAJ.

Przygotowujesz się do rozszerzania diety?

Sprawdź mój plan Rozszerzanie diety w 6 krokach oraz Jadłospis na pierwsze 30 dni rozszerzania diety. Dzięki nim bezpiecznie, bez stresu i z przyjemnością przejdziecie przez etap rozszerzania diety Twojego maluszka ?

Z poradnika dowiesz się:

Jadłospis pozwoli Ci:

 • oszczędzić czas na wymyślanie i planowanie posiłków
 • smacznie, prosto i szybko gotować wartościowe dania dla niemowlaka
 • wprowadzić różnorodność do diety dziecka.

dodatkowo otrzymasz listę produktów do wprowadzenia – ułatwi Ci ona oznaczanie, co dziecko już jadło oraz czego maluch jeszcze może spróbować. Nie będziesz musiała się zastanawiać nad tym, jakie nowości można jeszcze wprowadzić do diety dziecka.

 

 

 

5 komentarzy dla “Deserki dla niemowląt – ranking 2021”

  1. Paulina, to jest cukier naturalnie występujący w owocach, a nie dodany. Deserki z dodanym cukrem oznaczone są na czerwono.

 1. Jedna tylko uwaga dotycząca słoiczka babydream „jabłko z mango”. Trzeba patrzeć jaka wersje się kupuje, bo jest też wersja z czerwona zakretka i ona ma skład okej -77% jabłko, 23% mango plus przeciwutleniacz kwas askorbinowy 🙂

 2. Dlaczego niektóre słoiczki, np. z Bobovity są oznaczone na zielono, mimo że mają soki z zagęszczonych soków albo/i mąkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *