pierwsze posiłki dla niemowlaka - przepisy

Pierwsze posiłki dla niemowlaka – przepisy

Już niedługo zaczynacie rozszerzanie diety? Zastanawiasz się jak powinny wyglądać pierwsze posiłki dla niemowlaka? Przygotowałam dla Ciebie 4 proste przepisy na pierwsze przeciery dla niemowląt.

Dlaczego warto przygotowywać domowe posiłki dla niemowlaka?

Chociaż na początku przygotowywanie domowych przecierów dla niemowlaka może wydawać bez sensu (przecież są gotowe słoiczki!), to pozwól, że przedstawię Ci kilka argumentów przemawiających za tym, aby gotować dla niemowlaka.

Plusy domowych posiłków dla niemowląt:

  • różnorodność smaków – możesz tworzyć takie połączenia smakowe, jakie chcesz, kupując słoiczki masz ograniczone możliwości smakowe
  • przyzwyczajanie dziecka do jedzenia domowych posiłków – podając gotowe słoiczki później może być ciężko przestawić się na „normalne” jedzenie
  • możesz dopasować konsystencję posiłku do umiejętności dziecka np. rozgnieść danie widelcem, aby miało grudki, pokroić posiłek w kawałki łatwe do chwycenia rączką itd.
  • oszczędność – kupując słoiczek z marchewką płacisz aż 32 zł/kg marchewki, kupując marchew BIO płacisz 5-10 zł za kg. Większą ilość możesz poporcjować i zamrozić.

Pierwsze posiłki dla niemowlaka — przepisy

Pierwsze posiłki dla niemowlaka to zazwyczaj przeciery warzywne. Dla maluszka nawet takie proste dania jak puree z dyni, czy brokuła będą nie lada wyzwaniem, ponieważ do tej pory jedyny pokarm jaki znał to mleko. Dzięki moim prostym przepisom wprowadzisz swojego maluszka w świat nowych, ciekawych smaków!

Oto 4 przepisy na proste przeciery dla niemowląt, których przygotowanie nie zajmie Ci wiele czasu:

1. Przecier z dyni

Dynia to warzywo, które chętnie wybierane jest przez mamy na pierwszy posiłek dla niemowlaka. Przecier z dyni ma gładką, przyjemną konsystencję, a smak jest delikatny i słodkawy. Dynia to dobry wybór, jeśli dopiero zaczynacie przygodę z nowymi smakami.

 

przecier z dyni dla niemowlaka

 

Zobacz przepis na przecier z dyni dla niemowlaka.

2. Przecier z brokuła

Brokuł to dość trudne w smaku warzywo i Twoje dziecko może nie pokochać go od pierwszego spróbowania. Pamiętaj jednak, aby nie zrażać się po pierwszej próbie. Dzieci potrzebują czasem nawet kilkunastu prób, aby polubić dany produkt.

 

pierwszy posiłek dla niemowlaka przecier z brokuła

Zobacz przepis na przecier z brokuła dla niemowlaka.

3. Przecier z marchewki

Marchewka to warzywo, które jest najczęściej wybierane na pierwsze posiłki dla niemowlaka. Przecier z marchewki zazwyczaj smakuje maluszkom, ze względu na delikatny słodkawy smak. Nie bez powodu mamy wybierają marchewkę na pierwszy posiłek dla niemowlaka. Marchew to nasze lokalne warzywo, które jest dostępne praktycznie przez cały rok.

 

pierwszy posiłeka dla niemowlaka przecier z marchewki

Zobacz przepis na przecier z marchewki dla niemowlaka.

4. Przecier z awokado i żółtka

Zarówno awokado jak i żółtko jaja to bardzo odżywcze produkty. Połączone razem w przecier nie tylko będą jednym z pierwszych posiłków o wysokiej gęstości odżywczej, ale i smacznym początkiem rozszerzania diety.

 

Pierwsze posiłki dla niemowlaka przecier z awokado i żółtka

 

Zobacz przepis na przecier z awokado i żółtka dla niemowlaka.

 

Potrzebujesz więcej prostych i szybkich w przygotowaniu przepisów?

Sprawdź mojego bestsellerowego e-booka 150 przepisów na dania dla niemowlaka

 

150 przepisów dla niemowlaka

 

Co znajdziesz w e-booku?

  • Najważniejsze informacje na temat rozszerzania diety zgodne z aktualnymi zaleceniami.
  • Informacje o tym, jakie produkty wybierać w sklepie, aby przygotowywać zdrowe posiłki dla dziecka.
  • 150 przepisów na super proste, pyszne i zdrowe posiłki (zupy, dania obiadowe, kaszki, placuszki, gofry, ciasteczka, dania z jajek, domowe pasty i wędliny na kanapki) – wszystko dostosowane do potrzeb niemowlaka.

 

Opinie Mam o 150 przepisach:

150 przepisów dla niemowlaka opinie 2